Datum: 29. 03. 2024   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy |

<<  Březen  >>

Technická pomoc

Ve spojitosti se silnou bouřkou na prostějovsku jednotka vyjela dne 1.7.2019 v 16:49 na výzvu KOPIS k pěti událostem. První hlášením byl spadlý strom přes vozovku na komunikaci Kostelec na Hané - Hluchov. Průzkumem na místě zjištěno několik popadaných větví, které jednotka odstranila z vozovky. Další události byly popadané větve především na chodnících a stezkách pro pěší na ulici Kostelecká v Prostějově. Jednotka opět provedla odklizení. Následně jednotka byla vyslána na Sídliště Svobody v Prostějově, kde v areálu základní školy došlo ke zlomení stromu. Jednotka provedla jeho pokácení a zamezení možného úrazu pádem. Po likvidaci stromu se vyjíždělo do ulice Studentská opět v Prostějově, kde byl hlášen pád stromu na osobní vozidlo. Po příjezdu bylo zjištěna likvidace jinou jednotkou PO. Následně na žádost HZS Pv jsme vyjížděli do města Plumlov ulice Lesnická, kde vlivem silného větru došlo ke stržené plechové střechy. Pomocí rozbrušovací pily bylo provedeno rozebrání utržené krytiny a uvolnění komunikace. Po likvidaci se jednotka vrátila zpět na základnu. Zasahující a spolupracující složky IZS: JSDH Kostelec na Hané, HZS Prostějov, JSDH Plumlov.

| Autor: Michal Pospíšil | Vydáno dne 05. 07. 2019 | 786 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek