Soutěž O hanáckó sekyrko

Autor: Michal Pospíšil <@>, Téma: Archiv akcí , Vydáno dne: 19. 09. 2023

V sobotu 16.září se v Kostelci na Hané konal 16.ročník soutěže hasičské všestrannosti "O hanáckó sekyrko". Záštitu nad soutěží převzal starosta města Kostelec na Hané, pan Ladislav Hynek. Pro soutěžící družstva bylo připraveno pět různých disciplín, jako dopravní nehoda, požár nebo poskytování první pomoci. Z původních osmi přihlášených družstev se soutěžního klání zúčastnilo šest. Na prvním místě se umístilo družstvo Olomouc - Černovír, druhou pozici vybojovali hasiči ze Štětovic a třetí stupínek vítězů obsadila jednotka z Ludéřova. Putovní sekyrku, jako nejdovednější tým získala jednotka z Ludéřova. Díky sponzorům na účastníky čekaly hodnotné ceny. Sbor dobrovolných hasičů Kostelec na Hané, jako organizátor soutěže, děkuje všem soutěžním družstvům za účast, soutěžního ducha a poklidný průběh konání soutěže. Dále poděkování patří všem, kteří se podíleli na organizování soutěže. Velké poděkování patří všem sponzorům, kteří přispěli finančně nebo věcnými dary. A v neposlední řadě Městu Kostelec na Hané, Olomouckému kraji a generálnímu sponzorovi Holík International s.r.o. za dlouholetou podporu a přízeň při pořádání této soutěže.