Jedenáctá sekyrka je za námi

Autor: Petr Bohanes <bohanes@centrum.cz>, Téma: Akce, Vydáno dne: 20. 09. 2015

V sobotu 19. září 2015 se v Kostelci sjelo 12 družstev z širokého okolí k plnění disciplín již jedenáctého ročníku soutěže „O hanáckó sekyrko“. Po obligátním rychlostním ustrojení se každé z družstev vydalo na předem připravenou trať, kde řešili pět úkolů imitujících reálné zásahy. Hned na prvním stanovišti je čekala těžká dopravní nehoda se zraněním dítěte, jen o pár kilometrů dál pak další nehoda, tentokrát čtyřkolky, kterou nepřežil jeden z cestujících, druhý si vyžádal přípravu na letecký transport a vše navíc komplikoval požár. Třetí v pořadí byla resuscitace, při které došlo nešťastnou náhodou k vážnému zranění jednoho z členů družstva. Předposlední disciplína imitovala požár pole s nutností sání vody z nedalekého koupaliště. Na poslední disciplíně si pak každý mohl odzkoušet různé možnosti násilného vstupu do objektu, kde hrozí nebezpečí z prodlení (v našem případě nereagující cukrovkář). Je nám jasné, že čas strávený na soutěži a doba čekání je dlouhá. Na druhou stranu ale nechceme povolit z nastaveného rámce a připravovat jednoduché úkoly, které v hasičské praxi nepřinesou mnoho užitku. Doufejme, že do dalšího ročníku se nám podaří najít rozumný kompromis. A jak že to dopadlo? Prvenství obhájilo družstvo z Přerova. O pouhý jeden bod za nimi se umístilo družstvo Vrahovic a třetí místo si odvezl Tovačov. Kompletní výsledky jsou v sekci download ke stažení. Velký dík patří všem figurantům, rozhodčím, ale i sponzorům za to, že se další ročník opět vydařil k velké spokojenosti. Tak zase za rok v září u nás v Kostelci.