"O hanáckó sekyrko 2010" - veškeré informace

Autor: Petr Bohanes <bohanes@centrum.cz>, Téma: Akce, Vydáno dne: 17. 07. 2010

Jménem hasičů z Kostelce na Hané a všech spoluorganizátorů Vás co nejsrdečněji zveme na 6. ročník soutěže "O hanáckó sekyrko 2010", která se opět uskuteční v Kostelci a blízkém okolí v noci z 11. na 12. září 2010. Většině z Vás tato soutěž jistě není neznámá, ale pro pořádek alespoň malé představení. Soutěž je určena pro 4členné družstvo hasičů, starších 18 let, kteří objíždí se svým hasičským automobilem předem stanovený okruh a plní nejrůznější úkoly, které prověří jejich teoretické i praktické znalosti z oblasti požární ochrany. Cílem této soutěže není nekompromisně trestat chyby soutěžících, ale po ukončení každého úkolu je s nimi především probrat a poukázat na to, jak by se dala situace řešit jinak. Již od prvního ročníku se totiž držíme jakéhosi motta, že hlavním cílem soutěže je především hasiče něco naučit a to tak, aby získané znalosti byli schopni uplatnit v praxi. Důraz je kladen také na to, aby soutěžící (pokud to disciplína alespoň trochu umožňuje) využívali vybavení, kterým disponují. Tato soutěž je koncipována tak, že se na ni může přihlásit jakákoli dobrovolná jednotka. Rádi přivítáme především nové soutěžící z řad JPO V., pro které by soutěž mohla být obzvlášť přínosem. Letošní novinkou je podpora soutěže Olomouckým krajem, které si velice vážíme a chápeme ji jako ocenění dobře odvedené práce v předchozích ročnících. Těšíme se na Vaši účast! Propozice, přihlášky, organizační pokyny a čestná prohlášení jsou ke stažení v sekci Download na těchto stránkách.